Chlapi, jaké domácí práce děláte - dobrovolně : s donucením

Diskuse na témata, která se nevejdou nikam jinam

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod ConPower 18. 6. 2005 13:47

Dobrovolně - občas si uklidím pokoj, povysávám, umyju nádobí
Nedobrovolně - již jmenované + vynášení koše, chození na nákup
ConPower
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tOplOaDer 18. 6. 2005 17:43

kdyz nikdo neni doma dokazu udelat cokoliv.. zehůleni, prani myti, kytky prostre vse co se da :).. ale ze bych se pretrhl to ne :)
tOplOaDer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lemur 18. 6. 2005 21:39

Myvalice píše:Jen aby neexplodovaly odpadní trubky../quote]


Na to neni treba tekuty dusik - pamatuju na reportaz v televizi, kde jakysi uklidovy silenec pri cisteni zachoda smichal nekolik cisticich prosteredku navzajem takovym zpusobem, ze mu zachod explodoval.

V televizi samozdrejme nerekli co tam presne dal, ale podle toho, ze byly pouzity jen bezne dostupne chemikalie a navic doslo k samovolne explozi, tak bych to odhadoval na peroxyaceton (aka cyklicky trimer aceton peroxidu aka TCAP, chem. znacka C9H18O6), protoze se da "relativne snadno" vyrobit smisenim peroxidu vodiku (desinfekce), acetonu (odlakovac) a nejake silne anorganicke kyseliny, napr sirove (napr. v cistici vodniho kamene)., jako katalizatoru

Pokud synteza probiha pri vyssi teplote nez 10 stupnu Celsia, tak mimo cyklickeho trimeru vznika take dimer a monomer, ktere jsou vysoce nestabilni a maji tendenci spontalne explodovat (coz se stalo v onom zachode). Takze pokud nejste naprosti silenci s mohutnymi sebevrazednymi sklony, doma to radeji neskousejte.
Lemur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luk 18. 6. 2005 22:08

Lemur: No nevím, ale lít do záchoda aceton, to by mě nenapadlo :-D
<--- Odpůrci aut fkombíku by si měli uvědomit, že...
luk
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mývalice 18. 6. 2005 22:42

Lemure, vzpomínám si, že kombinací prášku AVA na nádobí a myslím že Jaru se uvolňoval čpavek.
Selhaly-li všechny pokusy, je načase si přečíst návod.
Mývalice
Legenda fóra Pauza
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lemur 18. 6. 2005 22:52

luk píše:Lemur: No nevím, ale lít do záchoda aceton, to by mě nenapadlo :-D /quote]


Vzdyt to byl take magor - normalniho cloveka by neco takoveho samozdrejme nenapadlo. Ale pokud je nekdo neustale masirovan reklamou, ze jedine desinfikovane je ciste a zachod se musi lesknout jako zrcadlo, tak se nedivim, ze to u neklterych lidi muze zpusobit podobne "silenosti".

Navic - pouzivani cisticich prostredku s desinfekcnim ucinkem je nejen vetsinou zbytecne, ale casto dokonce skodlive - nejen ze cloveku ktery ma vsude zcela cisto klesa imunita (u malych deti to muze mit dokonce velmi vazne nasledky), ale antibakterialni prostredky delaji velke problemy v cistickach ve stupni biologickeho cisteni. Podone problemy delaji i zenske hormony z antikoncepce a aromatizacni latky, ktere se dnes davaji skoro do vseho. A dnes nikdo nevi, jakou skodu to napacha v budoucnu.
Lemur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luk 18. 6. 2005 23:38

Lemur: Dřív jsem si dával do auta takové ty různé voňavé stromečky. Když mi pak jeden takový, odložený do kastlíku po 3 měsících používání, částečně rozpustil baterku na svícení (byla z PVC), přestal jsem to dělat.

Nevím sice, co v tom stromečku bylo, ale podle nedávných testů v MF DNES minimálně benzen, toluen, xylen a styren (ale co z toho mohlo rozpustit to PVC, jedině snad ten styren...).
<--- Odpůrci aut fkombíku by si měli uvědomit, že...
luk
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ally 30. 3. 2007 16:29

Tak pánové, pochlubte se také.
~ Proti blbosti i bohové bojují marně. Jan Werich
~ Once upon a time ...
~ Pauza: *11.2.2006 - †10.11.2009
Ally
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marz 30. 3. 2007 16:49

Dobrovolně - sekám dřevo - když přijedu z kolejí, tak se potřebuj odreagovat, a toto je opravdu parádní způsob.
Nuceně - všechno ostatní :-)
I blbci letí vzhůru!!!
Je lépe bojovat holýma rukama, než být poražen při nabíjení pušky. - Kulhánek (Cesta krve)
marz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chemistry 30. 3. 2007 16:54

dobrovolne si pustím počítač a music :mrgreen: :mrgreen:
chemistry between us
chemistry
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blino 30. 3. 2007 17:08

z donutenia (skoro vsetko)
R.I.P. Baky *16.3.1984 - +25.12.2007

i5 2500K, Noctua NH-U9B SE2, Asus Maximus IV GENE-Z, Asus HD5770 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance 1600MHz, Crucial M4 128GB, 850W Enermax Revolution 87+ , Fractal Core 1000
blino
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 30. 3. 2007 19:43

ale tak většinou se donucuju sám, ale když se donutím tak to stojí za to a na tu prácu jsu pyšný..

docela mě to baví, ale my to máme pošéfovany v rodině že já s tatou dělám takové ty chlapské prace třeba na zahradě nebo na baráku, a ktěm domácím si málokdy čuchnu...
Uplně nejvíc nesnáším umývání nádobí, ale naštěstí sem to už dost dlouho nedělal :D
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 30. 3. 2007 22:04

domaci prace? 2x tydne utiram nadobi...
sem tam me nekdo donuti si vysat v pokoji, na vanoce obcas u sebe i uklidim a umeju se
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod crashpc 30. 3. 2007 22:13

sekám trávu - z donucení
luxuju - z donucení
vařim - rád (pak to samozřejmě žeru)
peru - bez donucení
uklízim - z donucení
starám se o zvířectvo - rád
A proč to dělá? ; Přežírám se do bezvědomí ; To se budeš dvit i vočima!
crashpc
Nadšenec

Odeslat příspěvekod trent 31. 3. 2007 12:09

myju nádobí-donucení a velké sebezapření
zametám a vytírám-občas z donucení
vařím-rád a pro zábavu
věším prádlo-na požádání
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků